top of page

Народне декоративно прикладне  та образотворче мистецтво як засіб естетичного виховання школярів

Сьогодні в умовах гострих протиріч між технічними досягненнями людства і низьким рівнем моральності. однак у нашій мистецтвознавчій науці ще недостатньо провадяться  комплексні синтетичні дослідження впливу народного декоративного мистецтва на естетичне та морально-етичне виховання учнів. 

      Гуртки ДПМ      

  • Народне мистецтво

- Петриківський розпис

- Плетіння із соломи

- Вишивка

- Бісероплетіння

- Писанкарство

- Іконопис

- Пластика (глина, гіпс) і т.д.

 

  • Художнє ткацтво

Мої роботи

Українське народне декоративно прикладне та образотворче мистецтво - це величезний світ духовної і матеріальної спадщини народу, набуток художніх ідей численних поколінь, дорогоцінна скарбниця, що живить сьогодні професійно-мистецьку творчість.
Народне мистецтво виникло у нелегкому, тривалому процесі колективної трудової діяльності. В людей розвивалися естетичні почуття. вони вчилися бачити та відчувати красу форм, кольорів, і т. ін. 
Для того, щоб народилося мистецтво, людина повинна була навчитись не тільки вправно працювати інструментами та з їхньою допомогою відображувати бачине на камені, в глині, відтворювати за допомогою фарб, але вона повинна була навчитись художньо-образно сприймати дійсність.
У нашій Боришковецькій ЗОШ виховання школярів здійснюється у позакласній гуртковій роботі та навчальній діяльності у двох напрямках: пізнавальному та прикладному, що має на меті не лише опанування і поглиблення теоретичних знань, але і їх практичне застосування.

Уроки ОМ

Живопис

Графіка 

Скульптура

Архітектура і т.д.

Ткацтво

Це одне з найдавніших ремесел. Воно виникло ще в паеріод первіснообщинного ладу і представляє собою тканини, з яких люди шили одяг. згодом виникла потреба і утеплити своє житло. в цей період виникли килими. вони були виконані найстарішою ткацькою технікою - килимовою і прикрашені простим геометричним орнаментом. Пізніше стали виготовляти складні килими - наприклад, ворсові з рослинним орнаментом. А в ХVІІІ ст. килимарство набуло поширення на Україні.

Роботи моїх учнів

Наші досягнення

І місце на обласному рівні та

ІІ місце - на Всеукраїнському рівні конкурсу "Знай і люби свій край" в техніці ткацтво - Суботін Ростислав (2013р.)

І місце на обласному рівні цього ж  конкурсу - Лаута Нікіта (2014р.)

Петриківський розпис

Петриківський розпис, або "петриківка" - українське декоративно-орнаментальне малярство, яке виникло на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. У 2012 році Міністерство культури України визначило петриківський розпис об'єктом (елементом) нематеріальної культурної спадщини України. Також цей розпис було номіновано до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

 

Виставка моїх робіт

bottom of page